Misja stowarzyszenia

Misja i cele :

Pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, dysfunkcyjnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, marginalizowanym, chorym, niepełnosprawnym, bezrobotnym, uzależnionym, niedostosowanym społecznie poprzez:

• tworzenie systemu wsparcia, terapii, poradnictwa specjalistycznego,
  • warsztatów szkoleniowo-integracyjnych, placówek specjalistycznych, reintegrację społeczną i zawodową i in.

Rozwój rodzinnej opieki zastępczej dla dzieci osieroconych ( pozyskiwanie kandydatów, prowadzenie szkoleń, wsparcie, terapia i in.)

Wspieranie rodzin w sprawowaniu ich podstawowych funkcji (warsztaty edukacyjno-integracyjne, grupy wsparcia, organizowanie wyjazdów dla dzieci, młodzieży, rodzin o charakterze edukacyjnym, profilaktycznym, socjoterapeutycznym, wypoczynkowym, tworzenie placówek wsparcia dziennego).

Rozwijanie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym, wspieranie inicjatyw lokalnych o charakterze informacyjnym, szkoleniowym, promocyjnym.

Szkolenie i wspieranie wolontariuszy oraz liderów młodzieżowych.

Stawiamy na rozwój, odkrywanie osobistych zasobów wewnętrznych, możliwość dokonywania wolnych wyborów, kształtowania relacji prospołecznych, prozdrowotnych, prorodzinnych.”Człowiek uczy się przez całe swoje życie, więc na zmianę nigdy nie jest za późno”.

Wspierając, pomagając innym ludziom, czerpiemy wiedzę, uczymy się od siebie wzajemnie, co pozwala budować więzi społeczne, obywatelskie poprzez wzajemne zaangażowanie, odpowiedzialność.

Zachęcamy do działania i inspirujemy do indywidualnego rozwoju.

Promujemy współpracę międzysektorową.

Podejmujemy działania służące aktywizowaniu środowisk lokalnych:

• tworzenie systemu wsparcia dla dysfunkcyjnych rodzin naturalnych,
  • prowadzenie poradnictwa specjalistycznego, terapii i konsultacji,
  • reintegracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
  • podejmowanie działań w zakresie aktywizowania środowisk lokalnych,
  • tworzenie rodzinnej opieki zastępczej dla dzieci osieroconych,
  • organizowanie wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych, socjoterapeutycznych in.
  • prowadzenie badań społecznych, diagnozowanie środowisk rodzinnych, lokalnych
  • organizowanie zdarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych
  • prowadzenie sieci placówek pomocowych, edukacyjnych i in.
  • szkolenie i wspieranie liderów młodzieżowych i wolontariuszy
  • tworzenie i realizowanie specjalistycznych programów profilaktycznych, prorodzinnych, prozdrowotnych, edukacyjnych i in.

Wykorzystanie środków z 1% podatku.

Na jakie cele organizacja zamierza przeznaczyć środki uzyskane z wpłat 1% podatku:

Ogólnie na działania statutowe
Koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem organizacji (np. koszty administracyjne, koszty lokalu, biura)

Obszary działań:

ZABEZPIECZENIE SPOŁECZNE

• pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz
  • wyrównywanie szans tych rodzin i osób
  • działalność charytatywna
  • ochrona i promocja zdrowia
  • działania na rzecz osób niepełnosprawnych

INTEGRACJA I AKTYWIZACJA SPOŁECZNA

• promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy i zagrożonych